Kodėl vieniems versle SEKASI, o kitiems ne?

Alex Monaco straipsnio autorius

Kai prieš 12 metų pradėjau svetainių kūrimo veiklą, neturėjau nei vieno kliento. Tais laikais nebuvo Facebook ir Instagram, galėjau pasakoti apie tai tik savo svetainėje arba gatvėse. Todėl eidamas per Laisvės alėją, klausinėjau ten esančiose parduotuvėse, kam reikia mano interneto svetainių kūrimo paslaugų. Taip, aš apsijuokiau ne vieną kartą. Manęs klausė kvailų klausimų. Viena moteris paklausė, ar turiu svetainių kūrimo diplomą. Prieš 12 metų tokios profesijos dar nebuvo, kaip aš galėjau tą diplomą turėti? Manęs klausė, ar aš esu sukūręs interneto svetainių, kad galėtų pažiūrėti – deja, neturėjau… Ir dar įmonės neturėjau… bet vis tiek radau klientų. Todėl, kad matė mano akyse norą pagelbėti. Aš iš tiesų norėjau padėti verslininkams padidinti pardavimus. Ir tikėjau, kad mano sukurtos interneto svetainės padarys mano klientus milijonieriais.
 

Jeigu tu turi veiklą, užsiėmimą, turėtum apie tai papasakoti visiems, visiems sutiktiems realybėje arba internete… Nesvarbu, ar tai verslas, ar hobis, turi apie tai pasakoti aplinkiniams.

Jeigu tu gėdijiesi pasakoti žmonėms apie savo veiklą, tuomet nesiskųsk, kad tau nesiseka. Žinau, ne visi nori būti pardavėjais, bet neprašau tavęs juo tapti. Nebūk pardavėjas, o būk žmogus, kuris nori padėti kitiems išspręsti problemas. Aš norėjau padėti žmonėms. Aš norėjau padidinti jų pardavimus, todėl ir siūliau jiems interneto svetainių kūrimo paslaugas. Ir vis dar tikiu savo paslaugomis. Nes daugybė įmonių, kurioms sukūriau dizainą, tampa sėkmingomis. Todėl, kad aš žinau, kaip veikia tinklalapiai ir niekas geriau už mane to nežino. Galima dėl to ginčytis, bet parodykite pirštu į geresnį už mane, ir aš įrodysiu, kad jis yra prastesnis. Todėl aš kainuoju daug. O kiti bijo sakyti, kad jie yra geriausi. Todėl jais niekas netiki. Žinau, tu nesi kvailas, supranti, ką noriu pasakyti, bet pats bijai sakyti, kad esi stiprus specialistas. Bet būtent tai ir sumenkina tavo vertę. Jeigu tu savimi netiki, tuomet kodėl aš turėčiau tavimi tikėti?

Tai ne viskas…
Jeigu tu gamini tortus, turi fotografuoti juos ir talpinti internete. Jeigu tu taisai automobilius, turi pasakoti apie tai, ką darai – rašyti blogą arba tiesiog talpinti nuotraukas su automobiliais. Žmonės turėtų žavėtis tavo meile darbui nesvarbu, koks jis bebūtų. Net jeigu tavo verslas yra nurinkinėti blusas nuo šunų kailio, turėtum tuo didžiuotis. Nesu girdėjęs, kad draudimo brokeriai arba Herbalife, arba kiti tinklinio marketingo atstovai sakytų, kad myli savo darbą, todėl jie nesugebėjo prikalbinti manęs pas juos dirbti. Jie nemyli savo darbo taip, kaip aš myliu savo darbą ir įmonę www.adf.lt.

Galbūt pasakiau per daug, bet tik todėl, kad myliu tai, ką darau. O kai myli, ką darai, skaitytojai žavisi tavimi ir skaito tavo straipsnius, net jeigu jie yra laaaaaaaaabai ilgi. Kai tu myli savo darbą, kiti įsimyli tai, ką darai. O TAIP, tu turi mylėti savo veiklą kaip Elonas Maskas dievina savo kūrinius, paslaugas + produktus. Nors Maskas nėra itin iškalbus prieš kameras, bet jis vis tiek duoda interviu. Kodėl? Nes jis myli savo veiklą. Jis nebijo apsijuokti. Jis nebijo pasakoti apie savo kasdienybę. Kai jis pirmą kartą papasakojo apie skrydį į Marsą, iš jo visi saldžiai pasijuokė. Dalis idiotų pasakė, kad jis išprotėjo. Jį paliko žmona. Bet mes visi matome rezultatus. O taip, Elonas yra šaunuolis. Jis daro, ką nori ir nebijo reklamuoti savo verslo. O tu bijai kalbėti garsiai...

Supraskite, brangieji draugai ir draugės, kalbu ne tik apie verslą. Kalbame apie gyvenimą. Kas jeigu žmonės sužinotų, kaip tu stipriai TU myli šį gyvenimą?

Pasakok jiems apie savo pralaimėjimus ir laimėjimus. Tik taip gali tapti įdomiu, laimingu ir sėkmingu žmogumi.