Kaip JI pakeitė mano gyvenimą

Alex Monaco straipsnio autorius

Ji…

Ne” - dažnai man sakydavo žmonės, kuriems bandžiau parduoti savo produktus, prekes, paslaugas.... Teisingai darė. Matai, man laaaabai sudėtingai sekasi iškomunikuoti savo mintis pasauliui. Manęs nesuprasdavo net Ex. Kadangi nežinojau, kaip save pateikti, mano interneto svetainėse ir Facebook’e švilpė vėjai. Iš pradžių galvojau, kad problema yra tik pažinčių ir reklamos stoka. Tikėdamas tuo, pasielgiau stereotipiškai:

  1. „Nusipirkau“ žmonių dėmesį ir patekau į TV. Buvau laidose Kodėl”, „Nuo iki“ ir t.t.
  2. Parašiau straipsnių, kurie atitinka „Delfi“ stilių ir patekau į pirmuosius „Delfi“ puslapius. Tačiau, kas reklamavosi „Delfi“, žino, kad nė vienas žmogus netapo sėkmingas tik dėl to, kad reklamavosi Delfyje…
  3. Sudalyvavau įvairiuose seminaruose ir konferencijose, vienas iš jų „Login“.

Taigi, tapau daug žinomesnis, bet tai vis tiek nepagelbėjo… „Sveikas, mačiau tave TV” - sakė praeiviai. Jie net negalėjo prisiminti, kas esu, nes išpopuliarėjau dėl veido, o ne dėl veiklos.

Prisimink: Tu (arba tavo organizacija) turėtum būti žinomas ne dėl snukučio, matyto per TV arba Delfyje, o dėl atliktų darbų!

Gerai padirbėjęs su gyvenimo tikslais, nusprendžiau tapti žmogumi, kurio visi sukurti projektai tampa sėkmingi. Kad pasiekčiau tikslo, turėjau atrasti raktą, kuris atidaro visas duris. „Alex, žinau, ko tau reikia - turi kurti unikalius projektus!“ - sakė man vieni. „Tau reikia išskirtinio įvaizdžio“ - kalbėjo kiti. Aš neklausiau jų patarimų. Rimtai, apsidairyk aplinkui! Matai, kiek daug tave supa žmonių, siekiančių unikalumo - nenuoširdumo?

Taigi, nusprendžiau atsisakyti dirbtinio unikalumo ir pasidalinti su žmonėmis ne snukučiu, o išgyvenimais, skausmais, patirtimi. Sukūriau projektus www.monaco.lt ir www.facebook.com/alexmonaco.lt Netrukus mano knyga ,,Laimingi šunsnukiai” tapo bestseleriu Lietuvoje. Pradėjo sektis. Amerijoke, Masačusetso universitetas apdovanojo Onbo projektą, kurį sukūriau su verslo partnere. Netrukus pakvietė dėstyti universitetuose, vienas iš jų buvo Monako (USC).

Klausimas, kodėl mane skaito ir domisi mano projektais? Turiu atsakymą!

Nesvarbu, kokį projektą besukurčiau, jis visada prasideda nuo nuoširdžios interneto svetainės sukūrimo, kurios pagrindą sudaro ne dizainas, o kuo nuoširdžiausias turinys. Kaip matai, būtent JI - interneto svetainė - pakeitė mano gyvenimą! Tiesa pasakius, turėjau JŲ daug. Esu sukūręs daugybę interneto puslapių. Pavyzdžiui, svetainėje, kurios turinį šią akimirką glostai savo giliomis akimis, perdariau tuziną kartų! O taip, tikrai vertėjo! Jeigu ne ši (adf.lt) svetainė, nebūčiau susipažinęs su Rūta Čekaite, mano dešiniąja ranka, dabar studijos va(l)dove. Jeigu ne ši svetainė, manęs nesusirastų finansininkai iš Monako, kurie pakvietė mane atkeliauti pas juos… Jeigu ne www.adf.lt, nebūčiau susipažinęs su Inga Stasiulionyte, olimpiete, kuri įkvėpė mane naujiems projektams.

Kiekvieną dieną jaučiu, kaip nuoširdus savęs pateikimas atlieka neįtikėtinai nuostabų darbą. Suprasdamas internetinio įvaizdžio subtilybes + svarbą, galiu akimirksniu kurti stebuklingai sėkmingus projektus. Pavyzdžiui, projektas www.laimingos.lt per tris mėnesius tapo nuotolinių mokymų rekordininku Lietuvoje.

O dabar noriu pakalbėti su tavimi, mielas skaitytojau. Jeigu esi paslaugų tiekėjas + idėjų pardavėjas + socialinio projekto steigėjas, atsakyk, kodėl tau nerūpi tie žmonės, kurie tavęs ieško? Argi nenorėtum parodyti jiems, ką iš tiesų sugebi? Kodėl neįdėjai visų pastangų, kad jie ne tik surastų tave, bet pajustų tavo rūpestį per kompiuterio ekraną?

Negi manai, kad tavo internetiniu įvaizdžiu reikėtų rūpintis tik dėl pardavimo skatinimų? O kaip gi socialiniai projektai, po velnių? Kokią informaciją tu paliksi apie save savo vaikams? Atsakyk, nori nuoširdaus ar tobulai gražaus įvaizdžio?

Daugybė internetinio puslapio užsakovų nori, kad sukurčiau jiems nepriekaištingą įvaizdį (wow, interneto svetainės dizainą su įvairiais mikimauzais), bet protingiausia būtų ne sukurti, o perteikti tikrą, natūraliai susidariusį įvaizdį. Tai sudėtinga, bet būtent tai užkabina!

Siūlau pasinaudoti interneto svetaine ne tik tam, kad turėtum svetainę, o tam, kad suprastum, kas esi, kur eini, ką nori duoti žmonėms. Tikiu, kad turi ką duoti, tik…

Tu gali turėti diiiiidelę širdį ir laaaaaabai nuostabią, įdomią projekto idėją (kuri pakeistų pasaulį į gerą), bet jeigu tu neišspręsi savo internetinio įvaizdžio problemų, sunkiai pasieksi žmones, kuriems tavęs ypač reikia.

Pasinaudok interneto svetaine kaip įrankiu, juk jis padės nušlifuoti tavo asmenybę! Mano pasiūlymas yra nuoširdus. Deja, tu kol kas negali pažiūrėti į save iš šono, ir tau reikia žmonių, kurie nuvalys nuo tavo dabartinio įvaizdžio visas šiukšles.

Prisimink: jeigu nori, kad tavo įvaizdis būtų sėkmingas, jį turi kurti sėkmingi žmonės!

Tai ne viskas, turiu daugiau patarimų. Galbūt kai kurie tave įžeis, juk esu becukris, bet tikiuosi paskatins tave judėti.