Ar verta vadovautis tendencijomis?

Rūta Čekaitė straipsnio autorė

Yra sakoma, pirmas įspūdis – lemtingas. Ši frazė puikiai tinka kalbant apie logotipus. Juk šis, iš pažiūros nedidelis, simboliukas atspindi įmonę, jos filosofiją, tikslus…

O dabar, pasidarykite arbatos ir kviečiu kartu apžvelgti 2018-tųjų logotipų kūrimo tendencijas.

1. Kūrybingai parašyti:

Nemaža dalis žinomų logotipų yra sukurti teksto pagrindu, kitaip vadinami „šriftiniai“ logotipai. Parinkus tinkamą šriftą, atspindintį įmonės veiklos sritį, neabejotinai galima sukurti unikalų logotipą. Rašymo ranka efektas suteikia logotipui individualumo, sukelia nuoširdų jausmą, puikiausiai tinka įprastam, žaismingam prekės ženklui, pvz. „coca cola“.

2. Geometrinės figūros:

Ši tendencija tęsiasi dar nuo 2017 metų ir, panašu, kad stipriai įsitvirtino dizaino pasaulyje. Geometrinių linijų paprastumas ir formos atveria kelią į begalinį kūrybiškumą! Tokių, iš pirmo žvilgsnio paprastų, linijų ir formų grožis atsiskleidžia jas maišant, sluoksniuojant, siekiant reprezentuoti švarų, elegantišką ir lengvai įsimenamą logotipą. Prisipažinsiu, geometrinės formos mane be galo žavi.

3. Šrifto/raidžių žaismas:

Šrifto perkėlimo metodas leidžia pateikti ir sudėlioti raides aukščiau ar žemiau, šalia viena kitos, išnaudojant erdvę. Toks savitas raidžių išdėstymas leidžia sukurti unikalios stilistikos logotipą. Šis metodas idealiai tinka įmonėms, turinčioms ilgesnius pavadinimus. Tačiau, turiu pastebėti, šrifto/raidžių žaismas gali būti kiek rizikingas, nes gali nukentėti skaitomumas.

5. Judantys logotipai:

2017-ieji, be abejonės, buvo video metai. Ši mada buvo tokia stipri, kad turėjo įtakos ir logotipų kūrybai - jie tapo judantys. Niekas nepaneigs, kad tai įkvepia gyvybės. Norite sužinoti paslaptį? Beveik bet koks jau egzistuojantis logotipas gali tapti „judančiu“. Nori tokio? susisiek su manimi.

6. Skaitmeninis teptukas:

Prisimenat tapybos pirštais dienas vaikystėje? Ši tendencija leidžia sugrįžti į senus gerus laikus. Skaitmeninio teptuko stilius atskleidžia techniką tarp ranka nupieštos ir skaitmeninės kūrybos. Tai, kas daro šį stilių tokį patrauklų ir išskirtinį, yra šepetėlio tekstūros iliuzija, taip pat šviesių ir ryškių spalvų gama.

Nepaisant visų tendencijų, logotipų kūrimas turi atskleisti įmonės, veiklos individualumą. Žinokime ir sekime tendencijas, tačiau kurkime savitus logotipus!